VII_Konferencja_ZC

Strona startowa Konferencje Konferencja Zakładu Techniki Cieplnej

VII Konferencja Szkoleniowa Zakładu Techniki Cieplnej

Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki „ENERGOPOMIAR" Sp. z o.o. zapraszają na VII Konferencję Szkoleniową Zakładu Techniki Cieplnej pn. „RYNEK (bez) MOCY. Praktyczne aspekty technicznego i organizacyjnego dostosowania jednostek wytwórczych do nowych wymagań środowiskowych i rynkowych", która odbędzie się w dniach 16–18 maja 2018 roku w Zamku Ryn****.

ZAKRES TEMATYCZNY:

 • Rynek mocy – dostosowanie jednostek do wymagań rynku mocy a potencjalne korzyści wynikające z jego funkcjonowania.
 • Wyzwania dla krajowej energetyki okiem praktyków – konkluzje BAT, pakiet zimowy, stabilność systemu elektroenergetycznego w dobie współpracy jednostek wytwórczych z jednostkami OZE, network code (kodeks sieciowy), klastry energii, magazynowanie energii.
 • Regulacja bloków energetycznych – wpływ regulacyjnej pracy bloków na parametry emisyjne i sprawnościowe oraz właściwości materiałowe urządzeń.
 • Dobre praktyki w zakresie modernizacji urządzeń i instalacji energetycznych oraz przemysłowych w kontekście dostosowania do nowych wymagań prawnych i rynkowych, m.in.:
  - Diagnoza potencjalnych rezerw w układach wentylatorowych oparta na wykonanych audytach energetycznych. Modernizacja wentylatorów – studium przypadku.

  - Możliwości poprawy elastyczności bloku. Poprawa efektywności pracy turbozespołów oraz obiegów z turbinami upustowo-kondensacyjnymi w regulacyjnych warunkach pracy. Elastyczność pracy chłodni jako odpowiedź na zmienne warunki obciążenia bloku w zmiennych warunkach pogodowych. Efektywność i sprawność chłodni.
  - Modernizacja układów sprężonego powietrza.
  - Studium przypadku dostosowania agregatu pompy wody zasilającej do realiów regulacyjnej pracy bloków klasy 200 MW.
  - Niepewności pomiarowe, czyli o czym nie można zapomnieć planując modernizację
 • Innowacyjne rozwiązania w dziedzinie zarządzania mediami oraz narzędzia informatyczne wspierające optymalizację procesów w energetyce cieplnej i zawodowej, m.in.:
  - Praktyczne aspekty kontroli eksploatacji – analiza odchyleń produkcyjnych i wskaźników efektywnościowych w procesie wytwarzania energii elektrycznej. Wykorzystanie narzędzi informatycznych w procesie optymalizacji kosztowej pracy bloku w dolinie zapotrzebowania na energię.

  - Inteligentna sieć ciepłownicza – założenia i efekty na podstawie modernizacji dużej sieci ciepłowniczej.
 • Audyty energetyczne przedsiębiorstw – podsumowanie realizacji pierwszego obowiązku i perspektywy następnego okresu czteroletniego; studium przypadku.
 • System białych certyfikatów wg znowelizowanej Ustawy o efektywności energetycznej oraz inne możliwości wsparcia inwestycji proefektywnościowych.
 • Systemy zarządzania energią wg normy ISO 50001 – doświadczenia z wdrażania systemów w energetyce i przemyśle.

Konferencja organizowana w cyklu dwuletnim przez Zakład Techniki Cieplnej służy poszerzeniu praktycznej wiedzy m.in. w zakresie zarządzania produkcją, podnoszenia sprawności wytwarzania energii czy dostosowania jednostek do zmian zachodzących w sektorze energetycznym, a także pozwala na wymianę doświadczeń specjalistów branży energetycznej.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli koncernów energetycznych, elektrowni, elektrociepłowni zawodowych i przemysłowych, przedsiębiorstw energetyki cieplnej oraz przedsiębiorstw przemysłowych eksploatujących urządzenia energetyczne.
Wydarzenie w szczególności kierujemy do kadry zarządzającej oraz specjalistów i kadry inżynieryjno-technicznej odpowiedzialnych za produkcję, eksploatację, inwestycje, badania i rozwój, służb utrzymania ruchu, głównych energetyków i technologów.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy również producentów urządzeń i instalacji, a także firmy świadczące profesjonalne usługi skierowane do energetyki zawodowej i przemysłowej.

Relacja z VI Konferencji Szkoleniowej Zakładu Techniki Cieplnej, opublikowana przez czasopismo "Industrial Monitor" (nr 3/2016).

Szczegóły na temat warunków uczestnictwa w konferencji znajdują się w zaproszeniu.
Karta zgłoszenia

Zapraszamy do udziału!

Sprawy organizacyjne i promocja:
Zespół ds. Marketingu
Marcin Zimnicki
tel. 32 237 61 11, 603 983 186
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dokumenty do pobrania

Patronat medialny

logo_energetyka

Energetyka cieplna i zawodowa

CIRE_logo   ECiZ_logo