VII_Konferencja_ZC

Strona startowa Konferencje Konferencja Zakładu Techniki Cieplnej

W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną związaną z szerzeniem się koronawirusa Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki „ENERGOPOMIAR" Sp. z o.o. podjęły decyzję o zmianie terminu zaplanowanej na 13–15 maja 2020 r.
VIII Konferencji Zakładu Techniki Cieplnej „ENERGETYKA 4.0 i inne wyzwania sektora w dobie transformacji".

Nowy termin konferencji został ustalony na 4–6 listopada 2020 r.
Miejsce wydarzenia pozostaje bez zmian – Zamek Janów Podlaski.

Decyzja ta została podyktowana troską o zdrowie i bezpieczeństwo
naszych Gości oraz pracowników.


VIII Konferencja Zakładu Techniki Cieplnej

ENERGETYKA 4.0

i inne wyzwania sektora w dobie transformacji
4–6 listopada 2020 r., Zamek Janów Podlaski****

Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki „ENERGOPOMIAR” Sp. z o.o. organizują VIII Konferencję Zakładu Techniki Cieplnej pn. „ENERGETYKA 4.0 i inne wyzwania sektora w dobie transformacji”, która odbędzie się w dniach 4–6 listopada 2020 r. w Zamku Janów Podlaski.

Tematyka konferencji:

  • Transformacja sektora energetyki – kierunki rozwoju sektora, aktualne i przyszłe wyzwania jednostek wytwórczych współpracujących z KSE, nowoczesne ciepłownictwo, zmiany klimatyczne.
  • Rynek mocy – wyzwania stojące przed uczestnikami rynku mocy, funkcjonowanie jednostek rynku mocy na rynku wtórnym, potencjał mocowy, klastry jako obszary samowystarczalne energetycznie, wdrażanie kodeksów sieciowych w Polsce, regulacyjność bloków gazowo-parowych w kontekście bilansowania oraz obrony i odbudowy systemu elektroenergetycznego.
  • Efektywność energetyczna i surowcowa – wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej w gospodarce cyklu zamkniętego, wykorzystanie analizy egzergetycznej do określania efektywności surowcowej wytwarzania energii z różnych źródeł, obowiązkowy audyt energetyczny w 2020 roku, białe certyfikaty.
  • Energetyka gazowa jako element transformacji rynku wytwarzania – turbiny gazowe dla układów gazowo-parowych, rozliczanie paliwa na produkcję energii elektrycznej i ciepła, doświadczenia z budowy i eksploatacji BGP dużej mocy, aspekty związane z opracowywaniem SIWZ na dostawę BGP.
  • Optymalna praca urządzeń energetycznych – kontrola eksploatacji w elektrowniach i elektrociepłowniach z wykorzystaniem narzędzi informatycznych, pomiary wydajności pomp cyrkulacyjnych IMOS, pomiary pomp wody chłodzącej, wsparcie prac pomiarowych i koncepcyjnych za pomocą modelowania matematycznego, technologie ORC, rozwiązania technologiczne poprawiające elastyczność bloków 200 MW.

Poprzednie edycje odbywającej się w cyklu dwuletnim konferencji zostały pozytywnie ocenione przez uczestników za ciekawy i praktyczny zakres tematyczny, wysoki poziom merytoryczny referatów – i co należy podkreślić – brak prezentacji reklamowych oraz udział doświadczonych specjalistów umożliwiający wymianę poglądów – relacja.

Koszt udziału w konferencji zależy od rodzaju pokoju:

  • nocleg w pokoju jednoosobowym: 2890 zł + 23% VAT,
  • nocleg w pokoju dwuosobowym: 2190 zł + 23% VAT.

Zapraszamy do udziału!

 

patronat Honorowy

PSE

Patronat medialny

logo_energetyka

Energetyka cieplna i zawodowa

CIRE_logo   ECiZ_logo