Strona startowa O firmie Aktualności

Aktualności

EP_Himalaje

ENERGOPOMIAR w Himalajach

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przez cały 2018 rok w kraju i za granicą obchodom jubileuszu towarzyszą liczne imprezy.

Jednym z takich wydarzeń jest projekt Polskie Himalaje 2018, na który składają się trzy elementy: supermaraton w stolicy Nepalu - Katmandu, trekking do bazy pod Everestem oraz narodowa wyprawa na najwyższy na świecie szczyt. Supermaraton został przeprowadzony na dystansie 100 kilometrów i wzięło w nim udział 137 uczestników. Warto dodać, że bieg miał miejsce na wysokości 1350 m n.p.m., a więc warunki odbiegały od tych, które towarzyszą sportowcom w tradycyjnych biegach długodystansowych. W trekkingu natomiast uczestniczyło ponad 500 osób podzielonych na 30 grup.

ENERGOPOMIAR wsparł jednego z uczestników - Marcina Skopa - i po raz kolejny nasza flaga pojawiła się w Himalajach. Po 2 tygodniach trekkingu wspinacze osiągnęli zamierzony cel i dotarli do bazy głównej pod Mount Everestem. Zdjęcia z niej można obejrzeć poniżej.

Warto przy tej okazji dodać, że wieloletnim pracownikiem ENERGOPOMIARU był jeden z najsłynniejszych polskich himalaistów – Andrzej Czok, który zdobył cztery ośmiotysięczniki (Lhotse - 8516 m n.p.m., Mount Everest - 8848 m n.p.m., Makalu - 8481 m n.p.m. oraz Dhaulagiri - 8167 m n.p.m.). Niestety nie udało mu się w 1986 r. zdobyć kolejnej góry – Kanczendzongi (8586 m n.p.m.), na której pozostał na zawsze.

   

VI Konferencja Techniczna "Realizacja i Eksploatacja Bloków na Parametry Nadkrytyczne"

W dniach 21-23 listopada br. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się VI Konferencja Techniczna "Realizacja i Eksploatacja Bloków na Parametry Nadkrytyczne". Organizatorem jest wydawnictwo Nowa Energia, a "ENERGOPOMIAR" Sp. z o.o. jest partnerem wydarzenia.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli kadry zarządzającej i inżynieryjnej przedsiębiorstw energetycznych, specjalistów ds. inwestycji i wdrażania nowych technologii, firm oferujących technologie oraz zainteresowanych instytucji i uczelni technicznych. Wśród prelegentów swoje wystąpienie pt. "Praktyczne wskazówki na temat odbioru bloku gazowo-parowego przez inwestora" będzie miał Pan Szymon Pająk z Zakładu Techniki Cieplnej. Referat zostanie wygłoszony drugiego dnia konferencji, w panelu II.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora.

   

Terminy konferencji ENERGOPOMIARU w 2019 r.

Znamy już terminy przyszłorocznych konferencji naukowych Zakładu Ochrony Środowiska oraz Zakładu Chemii i Diagnostyki.

  • IX Forum Dyskusyjne "Doświadczenia Eksploatacyjne Instalacji Oczyszczania Spalin" odbędzie się w dniach 2-5 kwietnia 2019 r. w Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji.
  • XII Forum Dyskusyjne "Diagnostyka i Chemia dla Energetyki" zostanie zorganizowane 22-24 maja 2019 r. w Szczyrku.

Obydwa wydarzenia są konferencjami organizowanymi w cyklu dwuletnim i cieszą się niesłabnącą popularnością wśród specjalistów nie tylko z sektora energetycznego, a ich wysoki poziom merytoryczny oraz doskonała organizacja plasują je w czołówce branżowych wydarzeń naukowych.

Szczegóły dotyczące konferencji zostaną podane wkrótce.

   
Klucz_sukcesu

Klucz Sukcesu dla Prezesa Adama Smolika

Podczas uroczystej gali XX Sympozjum Naukowo-Technicznego ENERGETYKA Bełchatów 2018 Adam Smolik, prezes Zakładów Pomiarowo-Badawczych Energetyki „ENERGOPOMIAR" Sp. z o.o., otrzymał Klucz Sukcesu za wkład w rozwój polskiej energetyki.

(fot. ENERGOPOMIAR)

(fot. Wydawnictwo BMP)