Strona startowa O firmie Aktualności

Aktualności

stoisko_EP

Podsumowanie XX Inżynierskich Targów Pracy i Przedsiębiorczości

5 marca br. w hali sportowej Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyły się XX Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Wydarzenie to skierowane było do studentów i absolwentów gliwickiej uczelni technicznej poszukujących praktyk zawodowych, staży lub pierwszej pracy. Swoje oferty zaprezentowało 125 wystawców, w tym 104 pracodawców. Organizatorzy szacują, że przez cały okres trwania targów przewinęło się prawie 8000 odwiedzających.

Wśród wystawców nie zabrakło również Zakładów Pomiarowo-Badawczych Energetyki "ENERGOPOMIAR" Sp. z o.o. Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy aktualne oferty pracy skierowane dla absolwentów oraz odpowiadaliśmy na każde, nawet najbardziej dociekliwe pytania dotyczące pracy w ENERGOPOMIARZE. Na ten dzień przygotowaliśmy również moc atrakcji dla odwiedzających. Wszyscy chętni mogli założyć specjalnie przygotowane na tę okazję gogle VR i przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości, by dać się ponieść emocjom na cyfrowym rollercosterze lub walczyć o życie broniąc się przed potworami. Oczywiście żaden student nie mógł odejść z naszego stoiska bez drobnego upominku.

Niezmiernie cieszymy się, że tak licznie odwiedzono nasze stoisko i już teraz zapraszamy za rok. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia oficjalnej fotorelacji na fb organizatorów.

   
Rynek mocy

Certyfikacja do rynku mocy rozpoczyna się już 3 kwietnia 2018 r.

Ustawa z dnia 8 grudnia 2017 r. o rynku mocy nakłada na istniejące jednostki wytwórcze o mocy nie mniejszej niż 2 MWe brutto obowiązek zgłoszenia się do certyfikacji ogólnej, która rozpocznie się już 3 kwietnia 2018 r.
Z uwagi na zbliżający się termin certyfikacji rekomendujemy jak najszybsze podjęcie działań pozwalających na wywiązanie się z obowiązku, a przede wszystkim umożliwiających skuteczny udział w rynku mocy, co jest związane z uzyskaniem korzyści wynikających z nowo ustanowionego prawa.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług eksperckich oraz zachęcamy do kontaktu ze specjalistami Działu Analiz Gospodarki Energetycznej.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej poświęconej tematyce kształtującego się rynku mocy – https://rynekmocy.com/.

   
alt

Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości 2018

Już w najbliższy poniedziałek, tj. 5 marca 2018 na terenie Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbędą się Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Wśród wystawców będą również Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki "ENERGOPOMIAR" Sp. z o.o.

Będzie można nas odwiedzić na stoisku nr 110. Dla odwiedzających przygotowaliśmy najaktualniejsze oferty pracy, a obsługa stoiska wyczerpująco odpowie na każde pytanie dotyczące zatrudnienia w naszej Spółce. Oprócz tego przygotowaliśmy moc atrakcji, a i każdy nas odwiedzający nie wyjdzie z pustymi rękami.

Serdecznie zapraszamy!

   

Szkolenie z zakresu oczyszczania ścieków z Instalacji Mokrego Odsiarczania Spalin

22 lutego w Katowicach odbędzie się całodniowe szkolenie pt. "Konkluzje BAT - technologie i chemizm dla oczyszczalni ścieków z instalacją mokrego odsiarczania spalin". Prowadzącym będzie Antoni Litwinowicz, główny specjalista w Zakładzie Chemii i Diagnostyki, a organizatorem jest International Trainings & Conferences.

W ramach warsztatów uczestnicy poznają m.in. przepisy i wymagania formalne dotyczące zrzutu ścieków oczyszczonych w oczyszczalni ścieków IMOS, technologie oczyszczania ścieków, a także nowe wyzwania technologiczne dla instalacji.

Szczegóły dotyczące uczestnictwa można znaleźć na stronie organizatora.